زندگینامه شهید مصدق طاهری مشاهده در قالب پی دی اف چاپ فرستادن به ایمیل
نوشته شده توسط احمد برازده   
چهارشنبه ، 14 اسفند 1392 ، 13:01


زندگینامه شهید مصدق طاهری      تهیه شده و نوشته شده احمد برازده

 

شهید مصدق طاهری در سال ۱۳۳۳ در نفت سفید دیده به جهان گشود و هنوز دوران کودکی را پشت سر نگذاشته بود که به دلیل تخلیه شهر توسط رژیم منفور پهلوی همراه با خانواده مجبور به مهاجرت به اهواز شد .
شهید مراحل رشد و تربیت را نزد پدرش که حافظ قرآن بود فراگرفته و با انفاس قرآن روح پاک خویش را مهذب می ساخت بطوری که این پاکی روح که منجر به قدرت ایمان در او شده بود .
ایشان در سال ۱۳۵۳ در رشته خاک شناسی دانشکده کشاورزی دانشگاه اهواز پذیرفته شد. سال ورود وی به دانشگاه ملازم با اوج اختناق ستم شاهی بود و او همراه با سایر برادران مسلمان در بنیان گذاری و تشکیل انجمن اسلامی دانشجویان نقش اساسی برعهده داشت... همزمان با شروع نهضت اسلامی فعالیت خود را تشدید نموده و همگام با سایر همرزمان در قالب گروه های سیاسی - نظامی به مبارزه جدی علیه رژیم شاهنشاهی پرداخت. با پیروز شدن انقلاب اسلامی در روزهای نخست انقلاب سرپرستی، پاسداری و محافظت از استانداری خوزستان را برعهده گرفت و در سال ۵۸ مجددا به دانشگاه بازگشت .
در این سال گروه های منحرف چپ و راست از آزادی های بدست آمده در پرتو اسلام سوء استفاده کرده دانشگاه ها را لانه فساد و مرکز مبارزه با اسلام نموده و با تبلیغات گمراه کننده سعی در فریب مغزهای این مملکت و عضو گیری از آنها در جهت خدمت به بیگانگان بودند. شهید مصدق بعنوان مسئول تبلیغات انجمن اسلامی دانشگاه اهواز نقشی تعیین کننده در خنثی نمودن توطئه های این گروهک ها داشت و با تعطیلی دانشگاه به تهران رفته و همراه با دیگر دانشجویان دانشگاه ها "دفتر تحکیم وحدت دانشجویان" را تشکیل دادند. با تشکیل ستاد انقلاب فرهنگی با همفکری و همیاری تعدادی دیگر از برادران جهاد دانشگاهی اهواز را بنیان نموده و تا شروع جنگ تحمیلی در این سنگر باقی ماند .
با شروع جنگ تحمیلی در کنار شهید حسین علم الهدی در فعال نمودن بسیج نقش تعیین کننده ای داشته و خود سرپرستی بسیج منطقه ۶ اهواز را برعهده گرفت و بعد از مدتی (سال ۶۰) رسما به عضویت سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در آمد و مسئول روابط عمومی و عضو شورای فرماندهی سپاه اهواز شد. در این سال که مصادف بود با برملا شدن ماهیت خبیث منفقین کوردل در اعلان جنگ به اسلام و شکار و کشتار فرزندان راستین اسلام و انقلاب وی را نیز که از سلاله پاکان بوده به این مزدوران از خدا بی خبر ضربه های سختی زده بود ترور نمودند، اما اراده الهی چنین بود که از این توطئه جان سالم به در برده و مدتی دیگر به وظایف الهی خود بپردازد .
شهید که همواره نگران وضعیت فکری و فرهنگی جامعه نو پای انقلابی بود در تبلیغات منطقه ۸ ستاد دعا را راه اندازی نمود و با جمع آوری ذاکرین و مداحان اهل بیت علیهم السلام استان نقش بسزائی در پیشبرد خط فکری فرهنگی و گسترش دعای کمیل در سطح شهرهای خوزستان را داشت .
شهید بعد از شهادت محمد جهان آرا و شهید عبدالرضا موسوی به فرماندهی سپاه خرمشهر انتخاب و مدتی را در این سنگر به انجام وظیفه پرداخت و در بیشتر عملیات ها از جمله عملیات طریق القدس، فتح المبین، بیت المقدس، والفجر مقدماتی، خیبر، بدر و والفجر ۸ شرکت داشت و در عملیات بدر شیمیایی گردید که پس از مدتی بهبود یافت .
شهید که همواره می گفت: "اهمیت مسئله جنگ باتوجه به اینکه یک پیوند ناگسستنی با انقلاب دارد برای ما مشخص می شود انقلابی که برای آن این همه زحمت کشیده شود و این همه خون به پای آن ریخته شده است، این جنگ کانالی است برای تحقق بخشیدن به اهداف مهم انقلاب اسلامی .
در رفتن به جبهه سر از پا نمی شناخت و قبل از عملیات کربلای ۴و ۵ و حتی در حین عملیات به مسئولین اصرار و التماس می کرد تا با رفتن به جبهه او موافقت نمایند اما همانند موارد مشابه دیگر با این درخواست او به دلیل ضرورت حضورش در پشت جبهه موافقت نمی شد و او با تلخی زمزمه می کرد: "من مثل اموال سپاه بایگانی شده ام .
آخرین سنگری که شهید در آن مشغول وظیفه بود معاونت دفتر قضایی سپاه یکم کربلا بود که هنگام عزیمت به آنجا لباس سبز پاسداری وی به خون سرخش آغشته شد .
در شهادت او دوستان و همرزمانش گریستند و منافقین کوردل اظهار شادمانی نمودند و شهادتش گواه و شاهدی شد بر مرز بین اسلام و کفر و نفاق .

روحش شاد و یادش گرامی و نکته ای که باعث گردید این مقاله و زندگینامه را چاپ نمایم در سایت شهر مجاور محل تولد و بزرگ شدن شهید را به شهری دیگر منتسب نموده و حتی برای نامبرده قرار بر یادمان گذاشته بودند .

چاپ این زندگینامه جهت اطلاع رسانی به افراد فرصت طلب و بیسوادی است که اگر در اینترنت هم جستجو نمایند راستی و صحت نوشته های اینجانب تایید میشود .

 

افزودن نظر


خبرهای کوتاه

معرفی نویسنده

.

حامیان و دوستان